Äratundmisrõõm
Ma tegelikult ei teagi täpselt, kuna minus sündis otsus, et soovin minna Montessori juhendajakoolitusele. Mäletan aga vestlust sõbrannaga, kes küsis, kas ma sooviksin ka minna kunagi 3-6 Montessori juhendajaks õppima ja minu vastus oli kiire: “Ei! Ma tahan 0-3 juhendajaks saada!”
Alguse sai mu teekond 2015. aasta suvel kui Säde oli umbes pooleaastane. Korraga tundsin, et ma ei oska talle midagi sellist pakkuda, mis teda köidaks. Ma hoidsin beebigrupis silmi lahti ja ei suutnud mõista, mis oskust üks või teine mänguasi arendama peaks. Kõik asjad poodides tundusid nii värvilised ja väsitavad, ilma kindla eesmärgita ning seda isegi puidust mänguasjade osakonnas. Nii hakkasingi uurima, et mida siis ette võtta võiks ja sattusin Mutukamoosi ja Lambrine blogide peale. Ohh, seda äratundmisrõõmu!
Paar aastat hiljem nägin ühes Facebooki grupis üleskutset, et Montessori- huvilised pered võiksid kokku saada. Ma ei ole selline inimene, kes otsib ise uusi tutvusi. Olen pigem vaiksem ja tagasihoidlikum, seda muidugi seniks kuni olen kellgagi lähemalt tuttavaks saanud. Aga mingil põhjusel ma tol korral Säde ja Ruudi asjad kokku pakkisin ja meid sellele kohtumisele vedasin. Oleks ma vaid teadnud, et see päev muudab terve meie pere elu igaveseks! Nii julgustav oli kohtuda inimestega, kes mõtlesid minuga sarnaselt. Kellel olid juba väga sügavad teadmised Montessori pedagoogikast ja kes oskasid nii suurelt unistada. Sain julgust ja enesekindlust isegi rohkem süvitsi minna ning õige pea hakkasime kord nädalas käima Montessori- mänguhommikutel.
Edasi liikusid asjad juba väga kiiresti! Loodi Eesti Montessori Ühing ning see andis võimaluse koolitusi korraldada. Minu huvi aina kasvas ning olen püüdnud kõigist koolitustest ka osa võtta, kahest olen siiski tervislikel põhjustel loobuma pidanud. Kui varasemalt ammutasin infot Montessori- teemalistest blogidest ja üldistest lastekasvatust puudutavatest raamatutest, siis huvi kasvades soovisin rohkem lugeda Maria Montessori enda kirjutatud raamatuid. Esialgu oli minu fookuses 3-6 vanuserühm. See oli ka vajalik arvestades seda, et eestikeelset Montessori lasteaaeda Eestis ei ole, seega otsustasime Montessori koduõppe kasuks. Mingil hetkel aga taipasin end äratundmiselt, et sügavam huvi on mul hoopis 0-3 vanuserühma, nende kõige pisemate vastu. Hakkasin enda tarbeks infot kokku koguma ning otsustasin koolituste ja töötubade näol oma teadmisi ka teistega jagada.
Eelmise aasta novembris läksime terve perega Riiga, isegi mu ema tuli kaasa, et Jaagupil lastega abiks olla. Põhjuseks oli kahepäevane Patricia Wallneri koolitus, mida korraldas Montessori Institute Latvia. Taas kogesin äratundmisrõõmu! Just tema käe all soovin õppida AMI 0-3 juhendajaks! Ma päris hästi ei suuda seda veel ise ka uskuda, aga tänaseks olen ma koolitusel kirjas, esimese mooduli eest on ka tasutud ning 31. augustil algab minu teekond! Õpe koosneb neljast moodulist, millest esimene toimub koroonaviiruse tõttu Zoomi vahendusel. See, kas ülejäänud moodulid toimuvad samuti Zoomis või Hollandis kohapeal, on veel lahtine. Täna ei oska keegi öelda, mis saab sügisel ja talvel. 2021 mai lõpuks peaks diplom käes olema ning hiljemalt sügisest plaanin avada Montessori perekeskuse. Mu sõbrad on mulle õpetanud, et unistama peab suurelt ja et unistustel on kombeks täide minna 🙂