Munari õhukarusselli valmistamise töötuba

Oled oodatud Munari õhukarusselli valmistamise töötuppa!

11. jaan. 2023 13:00 - 11. jaan. 2023 15:00

Oled oodatud Munari õhukarusselli valmistamise töötuppa.

Nägemismeel on vastsündinul beebil kõikidest meeltest kõige vähem arenenud. Esimestel elunädalatel näeb laps kõike ähmaselt ja hallina. Lisaks ei ole beebid alguses võimelised oma pilku fokusseerima. Montessori õhukarussellid ning nende progressioon on välja töötatud, et pakkuda lapsele eakohast stimulatsiooni. Need aitavad lapsel suurendada keskendumisvõimet ning arendada ja teravdada nägemismeelt. Kuna õhukarussellid liiguvad õhu mõjul aeglaselt, areneb lapsel ka oskus liikuvaid objekte jälgida ilma silmalihaseid liigselt koormamata. Lisaks kaunistavad need lapse keskkonda.

Montessori õhukarussellid riputatakse lapse mängunurka, kus ta veedab aega siis kui on täis kõhu, hea tuju ja erksa meelega. Enamasti riputatakse õhukarussellid otse laest, kuid kui see võimalik ei ole, saab kasutada ka suuremat puidust mängukaart või seina külge kinnitatud lilleampli hoidjat. Vahemaa lapse ja õhukarusselli vahel võiks olla umbes 30 cm. Samal ajal kui beebi õhukarusselli jälgib võiks keskkond tema ümber olla vaikne ja rahulik. Läbi selle saab laps ka keskendumisvõimet arendada, mis võib alguses olla kõigest mõni minut, kuid ajaga see kasvab ning isiklikust kogemusest võin öelda, et beebid võivad meid üllatada ja väga pikalt keskenduda.

Munari õhukarussell koosneb mustvalgetest geomeetrilistest tasapinnalistest kujunditest ning klaaskuulist (töötoas kasutame turvalisuse huvides plastkuuli) ning seda tutvustatakse beebidele vanuses umbes 2 – 6 nädalat. Just musta ja valge teravat kontrasti on vastsündinul kõige lihtsam näha, seega on selline kombinatsioon tema arengule sel ajaperioodil sobivaim. Lapsed uurivad keskkonda enda umber ning näevad, et neid ümbritsevad esemed on sirgete ja kaarjate piirjoontega, valitud geomeetrilised kujundid toetavad ka seda põhimõtet.

Event Information

11. jaan. 2023 13:00 - 11. jaan. 2023 15:00
Register Now

Organizers

Location

Popular Event