Montessori õhukarusselli valmistamise töötoa kinkekaart

20.00

Üllata oma lähedast Montessori õhukarusselli valmistamise töötoa kinkekaardiga! See on suurepärane kingitus lapseootel või pisikese beebiga peredele.

Laos

Kategooriad: ,

Kirjeldus

Kingisaajal on kinkekaardi alusel võimalik registreeruda endale sobivasse Montessori õhukarusselli valmistamise töötuppa. Alates 2023. aasta jaanuarist toimuvad töötoad 1-2 korda kuus ning vastavalt töötoale saab valmistada kas Munari, kaheksatahukate või tantsijate õhukarusselli.

Kinkekaardi saadan Sulle elektrooniliselt. Füüsilisel kujul on kinkekaarti võimalik kätte saada ise järele tulles või posti teel, vastava valiku saad teha ostukorvi vormistamisel.

Kinkekaarti ei saa  raha vastu vahetada.
Kinkekaart kehtib 3 kuud!

 

Nägemismeel on vastsündinul beebil kõikidest meeltest kõige vähem arenenud. Esimestel elunädalatel näeb laps kõike ähmaselt ja hallina. Lisaks ei ole beebid alguses võimelised oma pilku fokusseerima. Montessori õhukarussellid ning nende progressioon on välja töötatud, et pakkuda lapsele eakohast stimulatsiooni. Need aitavad lapsel suurendada keskendumisvõimet ning arendada ja teravdada nägemismeelt. Kuna õhukarussellid liiguvad õhu mõjul aeglaselt, areneb lapsel ka oskus liikuvaid objekte jälgida ilma silmalihaseid liigselt koormamata. Lisaks kaunistavad need lapse keskkonda.

Montessori õhukarussellid riputatakse lapse mängunurka, kus ta veedab aega siis kui on täis kõhu, hea tuju ja erksa meelega. Enamasti riputatakse õhukarussellid otse laest, kuid kui see võimalik ei ole, saab kasutada ka suuremat puidust mängukaart või seina külge kinnitatud lilleampli hoidjat. Vahemaa lapse ja õhukarusselli vahel võiks olla umbes 30 cm. Samal ajal kui beebi õhukarusselli jälgib võiks keskkond tema ümber olla vaikne ja rahulik. Läbi selle saab laps ka keskendumisvõimet arendada, mis võib alguses olla kõigest mõni minut, kuid ajaga see kasvab ning isiklikust kogemusest võin öelda, et beebid võivad meid üllatada ja väga pikalt keskenduda.

Munari õhukarussell koosneb mustvalgetest geomeetrilistest tasapinnalistest kujunditest ning klaaskuulist (töötoas kasutame turvalisuse huvides plastkuuli) ning seda tutvustatakse beebidele vanuses umbes 2 – 6 nädalat. Just musta ja valge teravat kontrasti on vastsündinul kõige lihtsam näha, seega on selline kombinatsioon tema arengule sel ajaperioodil sobivaim. Lapsed uurivad keskkonda enda umber ning näevad, et neid ümbritsevad esemed on sirgete ja kaarjate piirjoontega, valitud geomeetrilised kujundid toetavad ka seda põhimõtet.

Kaheksatahukate õhukarussell on järjekorras teine Montessori õhukarussell, mida beebile tutvustada. See koosneb kahest kindla pikkusega pulgast ning kolmest põhivärvides kaheksatahukast. Oktaeedrite õhukarusselli tutvustatakse beebile vanuses umbes 5-12 nädalat. Viidatud vanus on siiski umbkaudne soovitus. Iga laps on erinev ning areneb omas tempos, last tuleb hoolikalt jälgida, et talle õigel ajal õigeid tegevusi pakkuda.

Gobbi õhukarusselli võiks lapsele uudistamiseks riputada kui laps on umbes 2-3 kuud vana. Õhukarussell koosneb pulga külge riputatud viiest või seitsmest kerast, mis on heegeldniidiga ühtlaselt kaetud. Oluline on, et iga järgnev pikema niidi otsas rippuv kera on sama värvitooni tumedam varjund. Hetkel Gobbi õhukarusselli valmistamise töötubasid ei toimu.

Tantsijate õhukarussell on sobilik 2-3 kuu vanusele lapsele ning koosneb paberist valmistatud neljast tantsijast, mis õhu liikumise mõjul liiguvad justkui tantiskledes.