Montessori õhukarusselli valmistamise töötuba

25.00

Montessori õhukarusselli valmistamise töötuba

Laos

Kategooria:

Kirjeldus

Nägemismeel on vastsündinud lapsel kõikidest meeltest kõige vähem arenenud. Esimestel elunädalatel näeb laps kõike ähmaselt ja hallikana, lisaks ei ole beebid alguses võimelised oma pilku fokusseerima. Montessori õhukarussellid ning nende progressioon on välja töötatud pakkumaks päris pisikestele beebidele eakohast stimulatsiooni. Õhukarussellid ergutavad lapse nägemismeelt, aitavad arendada keskendumisvõimet ja ilumeelt ning kuna need liiguvad õhu mõjul aeglaselt, toetavad ka oskust jälgida liikuvaid objekte.

Töötoa raames saab valmistada kas Munari või kaheksatahukate õhukarusselli. Munari õhukarusselli võiks tutvustada lapsele vanuses umbes kaks kuni kaheksa nädalat, kaheksatahukate õhukarusselli aga umbes kahekuusele beebile. Meisterdamise ajal räägime ka Montessori lähenemise põhitõdedest ning kuidas neid juba pisikese beebiga rakendada; kuidas beebit toetavat kodust keskkonda ette valmistada ning mida ja millises järjekorras veel esimesel poolaastal beebile uudistamiseks pakkuda võiks.

Töötuppa on oodatud lapseootel pered, päris pisikeste beebide vanemad ning Montessori lähenemise huvilised, kes soovivad õhukarusselli kingituseks meisterdada.