Individuaalsed konsultatsioonid

Esimest kolme eluaastat inimese elus peetakse määrava tähtsusega perioodiks. Just sel ajal areneb välja umbes 85% ajust! Mitte kunagi hiljem ei ole inimene võimeline nii lühikese aja jooksul nii palju omandama. Teadmisi ja infot ammutab laps vastuvõtliku meele abil, millel puudub aga filter, mis aitaks selekteerida positiivset negatiivsest. Seega peame meie täiskasvanutena olema teadlikud, milline on last ümbritsev keskkond, kuidas lapsesse suhtuda ning milliseid tegevusi talle pakkuda. Lapsed jälgivad, mida teised nende ümber teevad ja püüavad seda kõike keskkonnaga kohanemiseks järele teha. Meie roll täiskasvanuna lapse kõrval on olla toetav kaaslane, kes läbi positiivse eeskuju aitab lapsel kasvada enesekindlaks ja iseseisvaks, teiste ning keskkonnaga arvestavaks ühiskonnaliikmeks. Suhtudes lapsesse austavalt, pakkudes talle tingimusteta armastust ning vastates tema arenguvajadustele, loome eeldused tema paremale tulevikule.

Individuaalse konsultatsiooni raames keskendume just nendele teemadele, mis Sulle hetkel lapsevanemana olulised on ning milles vajad kas rohkem tuge või põhjalikumaid teadmisi. Konsultatsioonidel keskendume peamiselt lastele vanuses 0-3 eluaastat, kuid kogemusi Montessori-lapsevanemana saan jagada ka suuremate laste osas.

Mõned näited konsultatsioonide teemadest:

  • Montessori lähenemine on Sinu jaoks alles uus ja Sa soovid teada, kuidas ja millest alustada
  • ettevalmistatud keskkond, mis toetab lapse iseseisvust ja enesekindlust
  • ettevalmistatud täiskasvanu ja tema rolli tõeline kaal lapse kasvamise teel
  • sümbiootiline periood kui üks elu kõige olulisemaid verstaposte
  • lapsevaatlus – kuidas seda teha ja millist väärtust see loob
  • piiride seadmine – miks, millal ja kuidas
  • kuidas kaasata last igapäevaelu toimetustesse
  • milliseid tegevusi pakkuda vastsündinule, beebile või väikelapsele vastavalt tema huvidele

Individuaalse konsultatsiooni aja kokku leppimiseks võta minuga ühendust meiliaadressil eliisa.silmet@keskedakasvatab.ee.